Nu är det halvtid i bloggmaraton och en del saker har jag hunnit med. För närvarande håller jag på att redigera etiketter och kategorier och det tar en evinnerlig tid men det kommer onekligen att bli skönt när det är gjort.
Hur går det för er?
Annikas litteratur- och kulturblogg
Deckare, kriminalromaner, thrillers
Nu är det halvtid i bloggmaraton och en del saker har jag hunnit med. För närvarande håller jag på att redigera etiketter och kategorier och det tar en evinnerlig tid men det kommer onekligen att bli skönt när det är gjort.
Hur går det för er?
Jag tar emot recensionsexemplar av deckare, kriminalromaner, thrillers och spänningsromaner.
Jag frånsäger mig vänligt men bestämt böcker i alla andra genrer.
Deckare och kriminalromaner har alltid fascinerat mig. Denna fascination går så långt tillbaka i tiden som till när jag precis hade lärt mig läsa och fick smak för Tre deckare. Sedan dess har jag läst ett tusental deckare och min passion för denna genre har gjort mig till ”en riktig deckarexpert!”
Jag har en viss fettish för brittiska författare men guldkorn som Dan Buthler & Dag Öhrlund, Dennis Lehane, Jussi Adler-Olsen och Tom Franklin har fått mig att börja söka givna hits även på andra håll.
Read More…
Copyright © 2018 · Quattro Theme on Genesis Framework · WordPress · Log in
Jag har hunnit med lite. Ändrat utseende och faktiskt fixat lite etiketter. Funderar på lite annat också.
Emma recently posted..The Passage
Jag har också fixat etiketter och kategorier och det var inte roligt då det tog en hel evighet innan jag hade gått igenom alla inlägg. Förhoppningsvis har jag lärt mig någonting av detta dock då jag inte vill göra om det någonsin igen.
Mjo, lite småfix har jag hunnit med. Har rensat, fixat och redigerat några inlägg och lagt till lite saker i menyn.
Spetsig recently posted..Ha inte sönder tänder mitt i sommaren
Jamen det är väl inte så illa, eller?
Det är nog mer än vad jag hann med förra gången. 🙂
Spetsig recently posted..Leonie Darling
Samma gäller för mig! Jag kommer inte att hinna, eller ens orka, ta itu med allt på min lista men jag är i alla fall nöjd med det jag har åstadkommit så här långt 🙂